KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8969065
nr 896 9065
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Blandteknik, Berta Hansson (1910-1994), monogramsignerad, Kvinnofigur i bakgrunden Blommor, motivet: 30x19
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 maj 2014
kl 19:22:54
26/5 18:30:33
100 kr
26/5 19:17:54
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson